Biuletyn Informacji Publicznej
Stowarzyszenie na rzecz wspierania rodzin "Nowe Perspektywy"

„Klub Aktywnych 60+”

Termin realizacji: luty 2016-nadal

Miejsce realizacji: siedziba Stowarzyszenia ul.Daszyńskiego 5 Radom (od września 2016 r. ul.Domagalskiego 13a)

Założenia i cel projektu:
   Założeniem projektu jest aktywizacja osób, które pomimo dojrzałego wieku chciałyby nadal w pełni korzystać z życia, m.in uczestniczyć w życiu kulturalnym miasta i regionu, spotykać się z ciekawymi ludźmi, dbać o kondycję fizyczną oraz  spędzać miłe chwile ze znajomymi.

W ramach Klubu Aktywnych odbywają się:

  • zajęcia z  psychologiem, prawnikiem, informatykiem, dietetykiem;
  • warsztaty tematyczne: m.in. kulinarne, artystyczne, rozwijające zdolności i zainteresowania;
  • spotkania o charakterze społeczno-edukacyjnym
    z historykiem, pracownikiem banku, literatem, radnym, przedstawicielami instytucji samorządowych;
  • spotkania integracyjno-kulturalne m.in wizyty w instytucjach kultury, wycieczki, współorganizacja imprez i wydarzeń lokalnych

Oprócz tego beneficjenci będą mogli korzystać z porad specjalistycznych m.in: terapeuty, psychologa, prawnika, lekarza, psychoterapeuty.

 

 ”KLUB MAM”

Termin realizacji: XII 2015-nadal

Miejsce realizacji: siedziba Stowarzyszenia ul.Daszyńskiego 5 Radom (od września 2016 r. ul.Domagalskiego 13a)

Założenia i cel projektu:
   Założeniem „Klub Mam” było  utworzenie innowacyjnego w skali Miasta Radomia i jego okolic klubu dla mam oraz ich dzieci. Głównym celem- stworzenie przyjaznego dla młodych matek i ich pociech miejsca, odpowiednio wyposażonego i bezpiecznego, w którym kobiety będą mogły wymieniać się swoimi doświadczeniami macierzyńskimi, uzyskać kompleksową poradę, zadbać o wszechstronny rozwój swojego dziecka, jak również o samorozwój. To swoista grupa wsparcia, która pomaga młodym matkom odnaleźć się w pełnieniu roli rodzica oraz pozwala aktywnie spędzić czas wspólnie z dzieckiem. Oferta Klubu skierowana jest do kobiet, które niedawno zostały  mamami, albo jeszcze oczekują na narodziny swojego dziecka (kobiety ciężarne).

 

Organizacja zajęć dla dzieci i poradnictwo dla rodzin potrzebujących wsparcia w ramach Szkoły dla Rodzin .

Termin realizacji:  15.07.2013 do 31.12.2013

Zleceniodawca -Wojewoda Mazowiecki

Założenia i cel projektu:

Celem głównym zrealizowanego zadania publicznego było wsparcie rodzin niewydolnych wychowawczo,  co przyczyni się do poprawy ich funkcjonowania, a w przyszłości niewątpliwie wpłynie na aspiracje oraz osiągnięcia dzieci, jak również ich rodziców.

Oferowana przez nas pomoc realizowana w formie spotkań „Szkoły dla Rodzin”, była całkowicie bezpłatna, odbywała się w przyjaznej atmosferze oraz zróżnicowanej formie, co wpłynęło na wysoką frekwencję oraz aktywny udział beneficjentów.

Kolejnym atutem naszych działań był to, iż rodzice mogli przychodzić na zajęcia z dziećmi ,co w dużym stopniu rozwiązało problem opieki nad dzieckiem.

W ramach realizowanych działań projektowych wzmocniliśmy współpracę z lokalnymi instytucjami: szkołą, MOPS-em, Rejonowym Urzędem Pracy  oraz Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną.

 

„ New skills-Learning for success”

Międzynarodowy projekt badawczy realizowany w ramach programu Comenius Regio, we wspólpracy z instytucjami edukacyjno-społecznymi z Wielkiej Brytanii (Sefton).

Termin realizacji: 1.08.2013-31.07.2015

Zleceniodawca:Fudacja Rozwoju Systemu Edukacji

Założenia i cel projektu:

  Projekt jest skierowany do rodzin potrzebujących wsparcia w Radomiu (Polska) oraz w Sefton (Wielka Brytania).Umożliwi im to doskonalenie podstawowych umiejętności , poprzez specjalnie przygotowany rodzinny program oparty na technologii informacyjnej. Program ten jest wdrażany wspólnie ze szkołami wyższymi kształcącymi nauczycieli, dzięki czemu przyszli nauczyciele będą mogli podczas studiów zrozumieć znaczenie włączania rodziców w proces edukacji. Program będzie bazował na doświadczeniach i wiedzy nauczycieli – praktyków z obu regionów tak, aby dopasować go potrzeb społeczności lokalnej.

  Ważnym aspektem projektu jest również zbliżenie do siebie członków rodziny, poprzez promowanie wspólnych zajęć.

 

„Tworzymy Centrum Wspierania Rodziny”

Termin realizacji:  1.09.2014 do 20.11.2014

Zleceniodawca: Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Założenia i cel projektu:
Stworzenie przyjaznego miejsca, w którym pomoc i wsparcie znajdą wszystkie rodziny z Radomia i regionu. Tutaj każdy członek rodziny może uzyskać poradę, porozmawiać, a rodzice i opiekunowie mogą podzielić sie swoimi doświadczeniami z innymi rodzicami, jak również wypić kawę , czy posłuchać dobrej muzyki.
Innowacyjnym pomysłem jest organizacja spotkań i doradztwa specjalistycznego dla rodziców, podczas gdy dzieci (zwłaszcza małe), przebywają razem z nimi -w specjalnie przygotowanym kąciku  bawią się i rozwijają swoje uzdolnienia artystyczne pod okiem wykwalifikowanych opiekunów.
W ramach w/w projektu zaadoptowano i wyposażono pomieszczenie główne m.in zakupiono kształtki rehabiitacyjne, zamontowano tarket, szafki, półki oraz  wyremontowano pomieszczenie biurowo-gospodarcze, w któym zamontowano blaty, oświetlenie, zakupiono kuchenkę mikrofalową i urządzenie wielofunkcyjne.

 

Szukaj w tym dziale: